| Lyndsey a întrebat:

Cu sau fara sutien noaptea? De ce? Dar ziua?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Noaptea nu are rost sa dormi cu sutien pentru ca e incomod, ziua mai merge...

9 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Noaptea este absurd sa dormi cu sutien. Ziua e optional, eu prefer sutienele de la costumele de baie - din bumbac care parca nici nu le simt si se vede forma naturala a sanilor.

| Niiiicu a răspuns:

Fara,daca te deranjeaza este mai bine sa renunti la el pe timpul nopti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai dormi cu sutien noaptea? o.O
După ce că stai o zi întreagă cu el(mă refer când pleci undeva) de ce să îl mai porţi şi seara? Mi se pare inutil.
Ziua, dacă mergi undeva, poţi să îl porţi.Dar când eşti în casă nu îi văd rostul.

| Sadop a răspuns:

Fără. E incomod. Eventual o bustieră.
Ziua ta, însă dacă este nevoie. Nu e estetic să nu porţi sutien ziua dacă ai nevoie, se vede foarte urât.
Însă dacă sânii nu sunt dezvoltaţi încât să fie nevoie de sutien, nu-l recomand deoarece dacă e folosit prea devreme are dezavantaje.
O bustieră ar fi mai indicată.
Baftă!

| DunkelheitBu a răspuns:

Ziua cu siguranta fara sutien. drooling
As vrea eu day dreaming

| Korb a răspuns:

Fara,intotdeauna laughing

| punkbuster9988 a răspuns:

Ai pus cam aceeasi intrebare de doua ori.Eu zic ca daca porti=numai tu iti poti da seama daca te strange sau daca nu e prea confortabil si poti decide de una singura ce sa faci(in vremurile medievale bustierele erau extrem de stramte si nu patea nimeni nimic de la ele=cu atat mai putine sanse sunt sa pateasca astazi cand cand lumea a evoluat atat de mult si sunt tot felul de minunatii pe piata). Atat timp cat e confortabil si lejer clar nu ti face niciun rau, dar daca e stramt lasa l.

| iuliaa9974 a răspuns:

Noaptea in nici un caz. Nu are nici un rost.
Ziua poti purta sutien sau bustiera. Din cate am inteles, este mai bine sa porti bustiera decat sutien.

Salut!

| MyaWayne1999 a răspuns:

De fapt sutienul este recomandat pentru ca datorita acestuia sanii capata o forma mai ingrijita, dar poate cauza si dureri datorita purtarii acestuia zi si noapte, asa ca iti recomand sa il folosesti doar ziua.