| king5151 a întrebat:

Cum a fost prima data la liceu? laughing) Povestiti (cand ati intrat in clasa si nu cunosteati pe nimeni etc)

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar bine ca mi-ai amintit laughing

Eram acolo cu varul meu (amandoi in aceeasi clasa). Asteptam la usa, nu venise nimeni, inca. Apoi vad ca vine un eventual "coleg". Am vorbit cu el si ne-am imprietenit si deja am stabilit sa stam toti unul langa altul. Apoi a mai venit o tentativa de coleg si s-a intamplat la fel. Ei bine, cu acest grup am cam stat tot liceul, iar ulterior cativa colegi de acolo au ajuns sa imi fie colegi si la facultate (chiar si lucru).

Deci cand am intrat in clasa, nu era vorba ca nu stiam pe nimeni, pentru ca nu era nimeni oricum laughing, dar dupa au venit si colegii ceilalti. Deja ma uitam sa vad care pare mai destept, care nu, ce fete sunt prin clasa, cum sta fiecare. Aveam tot felul de planuri in minte cum sa dau mai bine pe acolo
.
Dar totul o sa fie minunat in liceu daca asa vrei sa fie big grin

| OldSoul a răspuns:

Cand am vazut prima data unde o sa fac ore, am crezut ca am ajuns la Jilava.

| PainTech a răspuns:

Am avut noroc, am picat in clasa cu cineva pe care stiam.

Am avut noroc, in al doilea rand de colegi cu bun simt. Nu am avut niciodata probleme cu colegii. Mai putin cu Nica, dar nimeni nu il suporta pe Nica.

A fost interesant, s-a format un careu in curte, clasele erau delimitate pe jos cu creta (logic ca putini erau unde trebuie, in cateva mii de persoane siguri mai vezi ce e desenat pe ciment). S-au anuntat dirigintii, am ajuns eventual si in clasa, ne-a spus diriginta cateva vorbe si apoi am plecat acasa.

Ceea ce a fost destul de fain e ca m-am intalnit cu unul din noii colegi in autobuz in drum spre oras, dupa cateva intrebari si am ajuns la concluzia ca suntem in aceeasi clasa. Si baiatul a ramas colegu' meu de banca.

Pe restul colegilor i-am cunoscut in timp. Primul semestru e mai mult o perioada de acomodare.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Am terminat liceul dar parca ieri a fost ziua aia.
Evident era totul nou pentru mine, nu eram obisnuit cu schimbarile, era totul nou nu cunosteam pe nimeni de acolo, aveam ceva emotii si ghinionul a facut sa dau de o clasa naspa plina cu nesuferiti si superficiali nici profesorii nu erau de doamne ajuta dar m-am obisnuit.

| mdc98 a răspuns:

Efectiv te acomodezi, intrii in vorba, etc.

| Rihhana1 a răspuns:

Este un sentiment unic, sentimentul noului inceput. Te vei bucura de el.

| tup3u a răspuns:

La mine în clasă mulți se cunoșteau pentru că fusese la aceiași școală generală dar oricum încep să se formeze anturaje din primele zile după ce se fumează o țigară, după ce se joacă un meci de fotbal sau basket, după un chiul în bar împreună etc.