| AndreeaCms a întrebat:

Cum ar trebui sa ma comport la liceu? Am vorbit deja cu viitori mei colegi si imi pare ca nu ma voi intelege cu nici unul dintre ei. Imi e frica sa nu fiu iar fata care sta singura in ultima banca avand in vedere si aspectul meu fizic dupa părerea mea nu foarte placut.

3 răspunsuri:
| Gesara a răspuns:

Liceul dureaza 4 ani. Fie ai norocul sa dai de oameni ok, fie nu. De ce ai vrea sa iti faci prieteni niste oameni care nu iti plac. Daca iti faci 1, 2 prieteni e de ajuns. O sa te imprietenesti cu colegul de banca sigur.

| WaterDrop a răspuns:

Renunta la aspectul tau fizic actual (vorbeste cu mama ta despre asta) si la timiditate.Incearca sa intri in vorba cu alte colege, chiar daca nu sunteti in aceiasi clasa.Fii relaxata si vorbareata si nu da cu piciorul vreunei oferte primite din partea altor colegi, mergi si tu cu ei sa te distrezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce crezi asta? Comporta-te normal.Nu fii timida! Incearca sa -ti largesti cercul de prieteni.Va fi fain la Balul Bobocilorlaughing