| Loredana123 a întrebat:

Cum ar trebui sa treaca anii de liceu? Sunt foarte suparata si simt ca nu mai fac fata deoarece am niste colegi nesimtiti,n-au nici o frica fara profesor si mai sunt si tampiti,nu stiu ce sa mai fac. Poate si voi ati avut astfel de colegii,sunt deranjanti,nu te lasa sa inveti,nu te lasa sa fi atent, te critica si este o mare problema ca te fac si de ras. Adica niste tarani care n-au cei 7 ani de acasa te barfesc si spun lucruri rele despre tine. Cum au fost anii vostri de liceu? Mai tineti legatura cu fostii colegi?

Răspuns Câştigător
| Dugalle a răspuns:

Taranii aia o sa fie doar cu studii medii.

Nu mai tin legatura cu nimeni pentru ca s-a terminat cooperarea.

O sa ajungi la facultate si o sa scapi de meltenii aia, sau cel putin de 80% din ei dar o sa ii preferi pe ei cand o sa vezi ce profesionisti, superiori, snobi, cu aere de rasa ariana au unii.

| Divy a răspuns (pentru Dugalle):

Exact aşa am şi eu impresia despre cei de la facultate, dar nici cei de la liceu nu au fost mai buni

| Dugalle a răspuns (pentru Divy):

Nu sunt chiar asa de rai zanii si zanutele ( asa ii numesc pe cei ce i-am descris la facultate ca fiind... nu mai repet, vezi la primul meu comentariu ). Trebuie doar sa stii cum sa ii abordezi. Daca esti tip, intri tare in ei daca esti tipa, le faci ochi dulci si ii inmoi.

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Au fost în mare parte ok, depinde și la ce liceu ești că dacă învățai aveai posibilitatea să alegi un liceu mai bun.

| Loredana123 explică (pentru T0T):

Am invatat si am ajuns la un liceu foarte bun, insa cei din jurul meu m-au facut sa cred ca nu sunt destul de buna, nu pot sa invata la acel nivel si m-am transferat la alt liceu si de atunci tot regret alegerea facuta.

| Sociopat a răspuns:

Anii mei de liceu au fost parfum. O gramada de petreceri si distractie.

| liviu890 a răspuns:

Clasa a 9-a si a 10-a au trecut greu... foarte greu. Si eu aveam colegi care faceau misto-uri si glume proaste pe seama mea. Din fericire clasa a 11-a a trecut repede ca nu prea ma duceam pe la ore si clasa a 12-a a trecut si ea repede ca ma tot gandeam la BAC si nu prea treceam pe la ore.
Sfatul meu este sa ii ignori si gata. Nu iti mai bate capul cu ei ca nu ai de ce. Oricum o sa scapi de ei dupa clasa a 12-a si o sa mai tii legatura doar cu prieteni tai adevarati. Ce clasa esti acuma? La facultate o sa fie mult mai bine...

| Loredana123 explică:

Dar in zilele de astazi totul pare parca mai greu cu toata tehnologia asta. Ma gandeam sa-mi fac prieteni pe la alte clase doar, doar sa nu mai stau in pauze in clasa cu ei, dar nu prea stiu cum. Cateva sfaturi? Sau sfaturi daca credeti ca e o idee buna? Chiar nu stiu ce sa mai fac.

| liviu890 a răspuns (pentru Loredana123):

Sfatul meu este sa te imprietenesti cu persoane mai retrase de la tine din clasa. Sau cand mai iesi pe undeva sa iti faci pe acolo prieteni. Stiu ca ar fi foarte nasol daca ai sta toata pauza in banca fara sa faci nimic cand ceilalti vorbesc intre ei.

| Divy a răspuns (pentru liviu890):

Eeh nu e doar nasol ci şi greu şi obositor şi i-ai dat un sfat bun cred

| Loredana123 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi si parerile voastre sincere! N-aveti idee cat m-ati ajutat!

| MonaiGabriela a răspuns:

Si eu sunt in a9a si este fain, da sunt si derbedei dar trebuie sa ai tupeu nu te lasa bine dar nici sa te bati, incearca sa le raspunzi cu aceeasi moneda sau in pauza du-te intr-un loc linistit unde nu este nimeni iar la ore te pui in prima banca ca sa fii mai aproape de profesori