| Adriana_9241 a întrebat:

Cum as putea curata monedele vechi fara sa le stric si cum as putea sa le ingrijesc in continuare? (sunt colectionar). Multumesc!

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Trebuie sa le pui intr-un loc in siguranta (gen : vitrina sau in cutii etc.). Asa, nu o sa se puna praful pe ele.

---> Daca vrei sa le cureti trebuie sa le stergi cu spirt sanitar sau cu o carpa imbibata in apa rece.

. Sper ca te-am ajutat! puppy dog eyes

| airam a răspuns:

Ai putea sa le fierbi in otet! si nu se vor strica delochappy

| Hazard_7428 a răspuns:

Cu grija si cu atentie

| anna_8790 a răspuns:

Sa-ti povestesc o intamplare. Am fost cu ceea mai buna prietena la magazin si am primit rest 50 de bani. Ia bagat in buzunar iar apoi a uitat de ei si ia bagat in masina de spalat. Dupa o saptamana moneda era ca si noua