| DianaWhite a întrebat:

Cum as putea face banii? Am nevoie de un pc nou, iar parintii nu imi dau bani.
PS. Fara raspunsuri stupide.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Banii nu se fac usor. Sper ca stii asta.
Ai 2 sanse :

1. Daca ai un talent *dar talent in adevaratul sens al cuvantului * atunci poti face lucrari pe care sa le vinzi.
Exista site-uri precum 99Designs si Crowdspring. Aici esti platit doar daca esti extrem de bun si castigi concursuri de creare logo, postere...

Alt site de genul ar fi RedBubble *aici ai ceva mai multe sanse*

2. A 2-a varianta este sa imparti fluturasi sau ziare de la magazine.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

"Bani" este cuvantul pe care trebuia sa-l folosesti. Banii se fac, de obicei, prin munca. Daca ai o varsta frageda, iar singurele tale venituri sunt alocatia si banii de buzunar de la parinti, atunci poti sa-ti iei gandul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Muncind dar probabil pentru tine asta e un raspuns stupid

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea achizitiona un PC sau Laptop nou cu plata in 24 de rate lunare ( 24 x 50 lei = 1200 lei). Ti-ai putea permite sa platesti cei 50 de lei lunar din alocatia de stat. Cere un pic de efort si renuntarea la alte "placeri", dar probabil este unica ta sansa de a-ti vedea visul implinit. Succes!