| DiannaDi a întrebat:

Cum as putea fi mai sociabila la scoala? avand in vedere ca sunt retrasa si mi-e teama sa nu spun vreo prostie pentru a nu fi luata peste picior:\

Răspuns Câştigător
| andytza a răspuns:

Fiecare sut in fund e un pas inainte. Din greseli inveti. Daca vei spune o prostie nu-ti fie teama, important este sa-ti si asumi spusele. Observ ca teama de a nu fi luata peste picior este mai mare ca cea a fi responsabila.La o adica, colegii tai nu spun niciodata prostii, nu sunt niciodata luati la misto? Li s-a intamplat ceva rau? Nu cred.Succes si daca vrei sa spui ceva, spune, important este ceea ce simti tu, nu ceea ce vor sa auda altii!

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Integrandu-te intr-un cerc de prieteni.

| Mony_4137 a răspuns:

Trebuie sa iti invingi frica astahappy

| IQOnly a răspuns:

Nu cred ca poti fi luata peste picior doar pentru o mica prostioara! Trebuie sa incerci, altfel nu vei reusi sa vezi ce cred ceilalti despre tine.