| deea_15 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi. Problema mea este ca imi place de un baiat de la mine din clasa, dar cred ca el nici macar nu stie ca exist. Cum as putea sa ii arat asta, avand in vedere ca eu sunt mai retrasa si mai timida si nu pot sa ma duc direct la el sa ii spun? Si mi-e si teama ca o sa ma respinga. straight face

Răspuns Câştigător
| adynna_8265 a răspuns:

Buna,
pai in primul rand ai putea sa te bagi cu el in seama... dar sa nu isi dea seama k iti place de el.il saluti cv de genu "buna colegu ce mai faci"...asta ar fi un inceput...si usor usor ai sa intrii in vb cu el...incearca sa glumesti vorbeste cu el orice... daca intreaba el ceva raspunde`i tu... iar daca stai pe langa el in bank... e si mai bine asa o sa vb mai mult cu el.stai in spatele lui sau in fata sau in preajma lui mai mult timp...si intr-o zi poate o sa fiti impreuna tongue succes:*

5 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu reusesti nimic daca esti timida intra in vorba cu colegii tai si cu el dupa aceea rogal sa te ajute cu ceva fi comunicativawinkingdaca esti timida nu rezolvi nimic

| Cryssy a răspuns:

Daca esti timida nu rezolvi nimic...iti spun din proprie experienta ca si eu eramm timida mai demult...Ar trebui sa te bagi in seama...Aaaa...foarte important trebuie sa stii sigur daca nu cumva are prietena...Asa.si daca nu are...Ar trebui sa vorbesti cu el...sa il bagi in seama cand poti, sa incerci sa afli parerea lui despre tine.nu stiu, ai putea sa iti faci un alt id si sa te dai drept altcineva si asa ai putea afla parerea lui...Si poate...sa il intrebi daca ar vrea sa mergeti pe undeva...nu stiu... sper ca ti-am fost de ajutor...kiss

| yoannah a răspuns:

Incearca sa iesi mai mult in evidentawinking
In timoul orelor, uita-te la el cu okisori duulcibatting eyelashes
si tot asa...
si poate te observawinking
Succes! BYYE!:*

| miha<3 a răspuns:

Poi imprietenestete k el si cerei id k nu te muska vb k el pe mess si spune-i k vorba aia "daca nu risti, nu cistigi"big grinnorochappy

| denysaa a răspuns:

Incearca...lasa timiditatea.winking