| DouaPuncteOTrei a întrebat:

Cum aş putea så må fac remarcata la scoalå? Adica gen, sa vorbesc in timpul orei, sa-mi uit acasa ghiozdanul.

7 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Remarcata te faci daca esti buna la ore,dai raspunsuri corecte, dar daca chiar vrei sa iesi in evidenta prin alte metode, ai putea sa te imbraci asortat, sa ai haine pe care nu le vezi la celelalte, de calitate, sa faci glume cu colegii, chiar si in timpul orei dar in limita bunului simt (cat sa nu fi data afara din clasa/ascultata), sa "te tragi de siret" cu profesorul care stii ca nu se supara daca il iei cu "haideti domnu/doamna, ascultati-ma data viitoare", chestii de genul.

| secsilicioasa a răspuns:

DAca vrei sa te faci remarcata la ore, trebuie sa te pregatesti bine sa ai curaj si sa urmaresti toate indicatiile, cel mai important lucru este sa fii concentrata pe subiect, ca mintea o sa iti mearga rapid, sunt sigura ca esti isteata! Funda?batting eyelashes

| LolaLollita a răspuns:

De ce iti doresti sa fii remarcata negativ? In loc sa iesi in evidenta cu ceva pozitiv?

| drogh a răspuns:

Dacă vrei să fii remarcată la şcoală, să fii pentru lucruri pozitive, nu copilăreşti. Adică să înveţi bine şi să te menţii pe o linie constantă, să participi la olimpiade şi să te duci la concursuri pentru mai multă experienţă.

| Trippy a răspuns:

Fa te remarcata prin inteligenta si activitate nu prin bullshit.
Amaze them with your intelligence dotn confuse them with your bullshit.

| christianchristian a răspuns:

In primul rand sa nu iti uiti ghiozdanul acasa; poti sa intarzii la ore dar maxim 15 min si in aceeasi ora daca asculta profa/profu pe cineva raspunde ca sigur vei iesi in evidenta

| ViseCiufulite a răspuns:

Intarzie 5 minute la ora si toti se vor uita la tine ca la Lady Gaga.