| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU! Am o excursie cu scoala de 3 zile. Ce ar trebui să imi iau? Mentionez ca in prima zi vom manca ce ne vom lua de acasa. Si cum as putea sa ma fac remarcata in fata unui baiat? Multumesc! Pentru răspunsul complex, dau funda!

5 răspunsuri:
| EvelynEvelyn a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu vreau o butelie de camping! Ma refeream la haine, obiecte, etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru EvelynEvelyn):

Ai zis ca trebuie sa te descurci cu mancarea in prima zi, si vrei sa atragi atentia unui baiat.
Cine mai vine cu butelie de camionagiu in excursie? Maxim vreo 3, ca multe familii sunt tinute de camionagii; in fine. Vei fi in centrul atentiei.

| EvelynEvelyn a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nici gand! Vor fi profesori, parinti... nu vreau sa intru in belele!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Trebui sa vezi prognoza pentru acele zile si in functie de asta sa iti iei imbracamintea si incaltamintea. Nu uita sa ai la tine cateva pastile esentiale, pe care le iei acasa cand iti este rau. Nu ar strica sa ai si ceva impotriva raului de miscare. Mai ai nevoie de produse de igiena (le poti pune in sticlute de travel. Am vazut ca se gasesc in pepco si auchan) si prosop. Ca si mancare recomand conservele, nimic gen salam, cascaval sau lucruri de genul acesta pentru ca se strica in cateva ore si risti sa iti strici toata excursia. Poti lua astfel de sandvisuri strict pentru drum (autocar/tren). Ca sa te faci remarcata, poti face orice tampenie dar eu iti recomand sa fii tu insati si doar sa te bagi in seama cu el, sa mai vorbiti una-alta, despre scoala, excursie etc. Important este sa nu pari ceea ce nu esti.