| Pandicolnsacsy a întrebat:

Cum aș putea să fac bani la 12 ani, având în vedere că părinții nu îmi dau bani pentru treburile pe care le fac în casă sau dacă le cer(și nici rudele), nu pot plimba câini deoarece stau la sat și lumea ține animalele în curte și nu mă pricep la handmade-uri(am încercat de muuuulte ori). În afară de bursă(care e de nici măcar de 200 de lei pe semestru), mai aveți alte idei? Fără bani pe net.
P.S:Sunt fata

Răspuns Câştigător
| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Ai putea incerca sa vorbesti cu parintii tai sa le spui ca vreai sa faci ceva bani la varsta ta pentru tine cand vrei sa cumperi ceva sa nu ceri de la ei, dar daca nu vreai sa vorbesti cu ei de asta poti vorbi cu bunica ta sau cu o persoana/ruda cu care te intelegi bine si ai incredere in ea despre asta sa-ti dea ea vreo idee, iti dau eu o idee cum am facut eu bani pe la 15-16 fara sa cer de la parinti dar problema e ca esti fata si ai si 12 ani, eu am avut niste vecini care aveau ceva lucru pe acasa de taiat lemne sau ceva prin gradina ca ei se ocupau cu gradina si am vb cu ei sai ajut ca am nevoie de niste bani si nu vreau sa cer de la parinti si am lucrat la ei ceva timp si mi-ai o platit o suma destul de buna, nu stiu incerca si tu!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani nu ai nevoie de bani!
Copii mici nu au nevoie de bani sa-0i cheltuie pe prosti!
Parintii iti ofera absolut totul: casa, masa, haine, jucarii, carti samd.

| Kuweit1 a răspuns:

Https://freebitco.in/? r=12002494