| LoveIsTheAnswer a întrebat:

Cum as putea sa imi decodez si eu telefonul este pe reteaua vodafone, fara ca sa ma mai duc la specialisti si sa imi ia bani, am auzi ca este un site sau asa ceva, il stiti cumva, va rooooooooog puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| LoveIsTheAnswer explică:

Nu ma refer ca vreau sa imi schimb cartela de Vodafone cu una de Orange, si nu imi da voie deoarece eu mi-am cumparat telefonul la abonament si nu pot folosi decat cartele de Vodafone, deoarece este blocat pe aceasta retea. puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci daca am inteles eu bine ai nevoie de codul puk. Daca ai nevoie de asta incearca asa:de pe un alt telefon dar sa fie tot in Vodafone formezi:*100# dupa dai 4 contul meu si apoi 6 puk(si o sa iti ceara sa introtuci nr si atuci introduci nr cartelei care e blocata). Sper ca ai inteles.