| MedeeaXx a întrebat:

Cum as putea sa imi fac mai mulți prieteni in clasa. Sunt clasa a 7-a. Aproape s-a terminat anul. Eu am o prietena cu care ma înțeleg perfect din clasa 1 dar atunci când lipsește de la școala ma simt foarte singura deoarece Inafara de aceasta prietena nu pot sa zic ca ma înțeleg perfect cu restul. In clasa mea sunt numai bisericuțe si bisericuțe. Care cu fetele fițoase care cu barfitoare care cu fete care nu ies din banca niciodată in pauze si mai sunt si băieții care sunt toate pauzele afara la fotbal. Mai ma înțeleg cu câteva colege dar nu sunt prea sigura in privința lor. Întrebarea este ce pot face ca sa nu ma mai simt asa singura in pauzele dintre ore.
Si apropo am uitat un grup de fete: cele care stau tot timpul pe telefon. Adica si in ore si in pauze.
Dau fundița

Răspuns Câştigător
| xBanKai a răspuns:

Domnisoara, eu am 19 ani si sunt baiat. Iti sugerez sa incerci sa-ti dai seama in preajma cui ai vrea sa fi. Din generala, pe scurt din scoala pleaca anturajul si ce vei ajunge mai tarziu in viata. Daca tu acum alegi sa umblii cu prost educate (cele care vor ajunge la colt de bloc) sau cu fete cat de cat acceptabile e problema ta, totusi eu iti sugerez sa mai iesi pe colidor. te mai duci iti mai cumperi ceva. mai citesti o pagina ceva, te mai duci pe la fetele acelea care stau pe telefon sa le bagi in seama, sau la cele care ti se par ca sunt OK adica cuminti si bine educate big grin Asa faci timpul sa treaca, si inca un sfat : Nu te gandii niciodata ca nu mai trece timpul si morti raniti, gandeste-te doar la ce ar trebui sa faci in viitor. fie ca peste un minut sau peste cateva zile, luni, ani. big grin o sa ajungi cineva daca mergi asa.