| crooxel a întrebat:

Buna TPU...in primul rand va rog sa aveti rabdare sa cititi aceasta...intrebare.dar inainte sa imi spun si eu povestea:
in clasele 5-8 am fost colega cu cea mai buna prietena a mea. faza este ca noi am inceput sa ne cunoastem cu adevarat si sa ne spunem una alteia totul abia prin octombrie 2010(cand eram deja la licee diferite).
acum sunt in clasa a9a si nu am pe nimeni in clasa cu care sa ma inteleg. e ciudat dar simt ca nimeni nu e ca mine si ii duc lipsa prietenei si prietenului meu cel mai bun. ea a plecat in anglia si va dati seama ...singura persoana cu care ma intelegeam nu mai e langa mine.
deci acum stau cu un grup de fete(genul pitipoance) doar ca sa nu stau singura in banca.
am uitat sa mentionez ca ascult rock(green day, bullet for my valentine, three days grace, simple plan etc.). si mai sunt inca cateva rockerite la mine in clasa (2 sunt de treaba doar ca stau cu celelalte si le influenteaza sa nu stea cu mine). eu sunt mai "blanda " ca sa zic asa(nu fumez, nu injur(decat in gand)etc.).
intrebarea mea este:
ce as putea sa fac ca sa nu ma mai respinga colegii?
ce as putea sa fac ca sa ma imprietenesc cu cele doua fete ca sa nu mai fiu asa singura(mentionez ca uneori stau in pauze si ascult muzica in timp ce desenez-blocul de desen nu imi lipseste niciodata din ghiozdan)?
una peste alta va multumesc ca ati avut rabdare sa imi cititi intrebarea.
dau Fundita la cel mai bun raspunshappy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna! Ai putea sa te duci in pauze pe la ele si sa le chemi sa vina cu tine nu stiuthinking la magazin sau prin curtea scolii. Daca ai numarul lor de telefon, chema-le intr-o zi prin oras sa va plimbati impreunahappy, doar voi 3 incearca sa eviti sa mai cheme ele si alte persoane. Daca va veti intelege bine, mai cheama-le pe afara in pauze si prin oras in afara scolii. Propune sa te muti cu una din ele in banca cand lipseste colega ta de banca sau a ei. Si mai chicotiti prin ora, de una alta, mai trageti cate o barfa si asa va veti apropia si mai mult. Incearca sa petreceti cat mai mult timp impreuna! Si vei vedea ca va da rezultate! Succes si o zi buna!kisskiss

| Tweetymrrr a răspuns:

1ce as putea sa fac ca sa nu ma mai respinga colegii?
Pai, colegii nu pot si infulentati.doar fi tu insati! Nu te lua dupa eithinking adica bine,comporta`te dragut,etc.dar daca vezi ca nu`s de treaba,nu te chinui pentru nimichappy
ce as putea sa fac ca sa ma imprietenesc cu cele doua fete ca sa nu mai fiu asa singura(mentionez ca uneori stau in pauze si ascult muzica in timp ce desenez-blocul de desen nu imi lipseste niciodata din ghiozdan)?
Poi de ce nu te duci la ele?! saluta`le,intreaba`le ce fac si daca vezi ca te baga`n seama,zi`le sa mergeti la un suc ca sa va cunoasteti mai bine.
Inca ceva, nu te schimba decat daca este nevoie, pentru ca peste 2 ani jumatate, iar vei avea alti colegi si banuiesc ca nu vrei sa te schimbi din 4`n 4 anibig grin.Mai ales daca sunt genu` ala de colegi care nu tin cont decat de defecte
B`byekiss