| Giorgeth a întrebat:

Cum as putea sa invat temele mai repede si mai usor de memorat?
voi cum le invatati?

Răspuns Câştigător
| Muhibbi a răspuns:

In primul rand linistea e mama naturii... Inchide usa, stinge televizorul/calculatorul/muzica, ORICE. Sa fie liniste cand invetihappy Apoi, nu manca zahar cand trebuie sa inveti. Eu am citit asta pe net, am incercat si nu mai imi ramanea nici un rand in cap cand incercam sa invatlaughing Asadar, liniste, fara zahar... Asta-i tot. Si fii atent, incearca sa faci o legatura intre propozitii. Pentru ca intr-o lectie toate lucrurile au o conexiune, un subiect comun, o legatura. Bafta la invatat! happy

2 răspunsuri:
| Sher2102 a răspuns:

Mesteca guma cand inveti si cand dai test. Guma de aceeasi aroma!
Merge mereu.

| Mariusdan123 a răspuns:

Si eu cred la felhappy