| smileysmiley a întrebat:

Cum as putea sa-l fac pe baiatu care s`a tinut dupa mine si care mi-a aratat ma ma iubeste sa ma iubeasca iar? Inainte, se tinea mereu dupa mine, dar nu era nesimtit, imi zicea mereu ca ma iubeste chiar daca eu eram cu altul si a zis ca ma asteapta orice ar fi, si mi-a si aratat asta. dar ce la o vreme incoace e tot mai rece crying in fiecare seara plang din cauza asta...sunt si cu el de o luna asa. dar in secret. Stim numai noi 2.
Faza e ca inainte mereu imi zicea ca ma iubeste, ma alinta, ma ajuta, acum s`a racit. zice mai rar, in ultimele zile nu mi-a mai zis.
Vorbim din ce in ce mai rar... aproape mereu gasim motiv de cearta. El e indiferent.
Am ajus sa-l iubesc rau de tot si nu vreau sa-l pierd.simt ca viata e diferita fara el si nu vreau sa-l vad cu alta de mana si sa se comporte altfel cu mine crying
Va rog ajutati`ma niste sfaturi...macar de incurajare.numai vreau sa plang in fiecare seara. Va rog mult ajutati`ma cum sa fie ca la inceput crying

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi, eşti cu el în secret! Ce-ai vrea? Să sară-n sus de bucurie?
Se prinde şi el că e pe locul 2. Înseamnă că e îndrăgostit lulea de tine dacă acceptă aşa ceva, să fie pe locul 2. Eu unul nu aş fi acceptat în veci aşa ceva.
Pune-l pe el pe locul I dacă chiar îl iubeşti. Fă-l să se simtă important.
Sunt convins că te iubeşte de acceptă orice condiţii numai să fie cu tine.
Dă-i o şansă REALĂ nu una de a fi a cincea roată la căruţă.

| Gipsy a răspuns:

Pai poate ca lui i se pare ceva "nemaipomenit" sa fie iubitul tau atunci, si poate acum cand este, nu i se mai pare asa grozav. Poate ca s`a plictisit...Inceaca sa-i fi si tu cateva zile indiferenta, iar daca nu mai da nici un semn de viata, zii ca vrei o pauza, sa va ganditi mai bine.Si tu si el

Pa, te pup.:X

| Stefania . a răspuns:

Stii cum este cand nu poti avea ceva iti doresti acel lucru enorm, dar atunci cand il ai iti cam dispare interesu.Incearca sa discuti serios cu el daca vrea sa mai fiti impreuna sau nu sau de ce se poarta asa.

| Panda15 a răspuns:

Spune-i ce simti si tu pentru el si intreaba-l daca vrea sau nu vrea sa fiti iubiti:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vb cu el si sa-ti spuna daca el mai tine la tine sau dac nu ...si dac relatzia voastra poate sa fie salvata!

| Heartbreak* a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti deschis cu el. Fiti sinceri unul cu altul, puneti-va problema de ce nu mai este ca la inceput si incercati sa o rezvlvati impreuna.