| Pumpkin a întrebat:

Cum as putea sa-mi fac prieteni printre vecini? big grin M-am mutat de curand intr-un cartier nou si nu prea cunosc pe nimeni.Nu am nici vecini foarte apropiati, gen "usa-n usa" pentru ca stau la casa.In fiecare dimineata cand merg cu autobusul la scoala vad fete si baieti de varsta mea,si toti se cunosc intre ei laughing inca din copilarie probabil...iar eu nu cunosc pe nimeni.Mi s-ar parea penibil sa ma duc la ei si sa zic "Hei, salut.Stiti..eu sunt noa voastra vecina laughing now let's be friends" Deci cum as putea sa ma introduc in grupul lor, asa intr-un mod mai subtil thinking

1 răspuns:
| dorelmarc a răspuns:

Simplu.saluti.zimbesti.dai.o.mana,de.ajutor.cand.e.nevoie.si.astfel.ei.isi.creaza.o.imajine.despre.tine.si.toate.le.rezolva.timpul.
succes