| Roxana110824 a întrebat:

Cum as putea sa scap de timiditate? Trebuie sa ma vad cu un tip care imi place si e prima intalnire si sunt super timida.

Răspuns Câştigător
| OQdpNet a răspuns:

Nu prea poti scapa de timiditate de pe azi pe maine. Trebuie sa treci prin starile de emotie respective, sa le analizezi, sa observi ca nu-ti aduc nici un folos. Facand asta de fiecare data cand simti ca esti emotiva, intr-un final senzatia va disparea. Trebuie sa intelegi ca esti un superorganism cu 300 trilioane de celule si 100 miliarde de neuroni. 96% din timp actionam inconstient. Dar daca luam o anumita situatie si o constientizam over and over, la un moment dat vom fi in control.

3 răspunsuri:
| Me01 a răspuns:

Buna. Încerca sa fi cât mai relaxata in prezenta lui si fi tu însuți, unor băieții le plac si fetele mai timide.
O zi frumoasa

| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Da-te cu capul de pereti pana lesini si spune "NU FI TIMIDA, NU FI TIMIDA!". Si la intalnire, daca te apuca timiditatea adu-ti aminte de cum ai dat cu capul de pereti si iti trece.

| Swagger1337 a răspuns:

Deci, mai intai ai putea sa faci o incercare cu oglinda, mda, trebuie sa ai putin curaj si sa fi tu insati, sa respiri, sa traiesti clipa, ca daca faci o greseala nu o sa pierzi locul la metrou.
Ideea e sa respiri si sa traiesti clipa, in fine, sper ca te-am ajutat