| KazooForYou a întrebat:

Cum ati descrie fericirea?

Răspuns Câştigător
| buzeduulci a răspuns:

Fericirea pentru mine reprezinta sanatate,prieteni foarte buni,familia in jur,iubit,succes in viata, examene trecute.

Fericirea este foarte firava. De asemeni trebuie multe ingrediente pentru atingerea ei.
Prietenia,iubirea sunt derivatele ei. Acestea sunt zaharul din compozitia prajiturii numita FERICIRE. Sanatatea este sarea ce nelipsita nicaieri din ingrediente. Degeaba ai zahar daca nu ai si sare!

Fericirea este un lucru firav care poate fi distrus in cateva clipe. Dar acele clipe mereu am grija sa fie de neuitat si fericite.

Fericirea este ca o licoare imbatatoare, pentru ca atunci cand o persoana este fericita te molipsesti si tu de la ea.
Ofewri fericire primesti fericire.
Fericire este Dumnezeu.
Fericirea este esentialul vietii, pentru ca viata nu are sens daca nu are si un strop de bucurie fie ea sufleteasca sau fizica.

Cam atat imi trece prin minte la momentul actua. Am avut si o poezie despre fericire. Vrei sa ti-o scriu?hee hee

Fericire

Un sentiment cald, de nepreţuit
Este atunci când iubeşti şi eşti iubit.
Un strop dintr-o licoare-mbătătoare
Îţi aduce acea senzaţie ameţitoare.

Orice om are nevoie de fericire
De fiece dată găsind-o în iubire
Şi orice om ar cumpăra
Dacă ar fi în stare liberă, fericirea.

Fundita?:*

3 răspunsuri:
| Change a răspuns:

Fericirea absoluta(ca sa spun asa) este pentru mine iubirea adevarata desi inca nu am simtit-o.
Dar sunt multe lucruri care te fac fericit:familia(sanatatea ei,intelegerea,armonia), cariera(visele devenite realitate, dupa ce ai muncit din greu si ai ajuns exact unde ti-ai dorit)etc

| Robert7186 a răspuns:

Fericirea- aproape cel mai frumos sentiment, ceva care te face sa razi. Funda?

| Dyanadanyela a răspuns:

Fericirea o gasim in orice lucru marunt care ne face sa zambim, sa ne bucuram. Fericirea este orice lucru de care ma bucur; nu stiu exact ce este fericirea pentru mine, dar este cu siguranta un motiv de a zambi, de a fi optimist, de a fi bucuros si vesel mereu, un motiv in plus sa realizez ce frumoasa e viata. Fericirea poate fi o idee, un context, o notiune, un sentiment sau un simplu cuvant ce ne aduce zambetul pe buze.