| Chelsea13 a întrebat:

Cum ati reactiona/ce ati face cand ati afla ca prietena voastra cea mai buna s-a pus cu fostul tau prieten?

Răspuns Câştigător
| LovelyA17 a răspuns:

A făcut ceva urât, văd asta. Dar e prietena ta cea mai bună. Dacă ea nu gândește acum că e *vrăjită de iubire, gândește tu. Chiar dacă încă îl mai placi trebuie să treci peste asta, fostul rămâne fostul. Și o să vă pară rău mai târziu când prietenia voastră va fi distrusă din cauza unui băiat.

9 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

In primul rand eu sunt baiat si o sa raspund..."Cum as reactiona daca prietenul meu cel mai bun s-a pus cu fosta mea prietena?"
Sincer mie nu mi-ar pasa.Pana la urma este fosta, de ce sa-mi pese de ce face ea? Eu as incerca sa trec mai departe dupa despartire deci asa ar face si ea... nu conteaza ca respectivul ar fi cel mai bun prieten al meu.
Pana la urma asta este viata.
Ce sa am cu ei daca se plac? Se considera ca m-am despartit de fosta deci sa faca ce vrea, nu?

| raMLesS a răspuns:

Nimic, stă cu cine-i place şi dacă numai simţi nimic pentru fostul chiar nu te interesează, il vei considera doar un băiat.

| Chelsea13 explică (pentru raMLesS):

Am vb cu ea sapt trecuta si i-am spus ca inca mai tin la el. deci nu este atat de simplu.

| raMLesS a răspuns (pentru Chelsea13):

Uita-l fă treabă cu efortul fizic il "uiţi" puţin câte puţin până când nu-ti mai place deloc, caută alt băiat dar mai intai uită-l, niciodată după o relaţie să nu ai alta de exemplu ai avut o relaţie cu cineva câteva luni şi să zicem că ieri te-ai despărţit de el, va trebuii să aştepţi încă câteva zile chiar săptămâni 2-3, dacă dupa o relaţie intri in alta aceasta nu va fi de lungă durată, pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O desfigurez pe prietena mea, dupa care intrerup orice legatura cu ei, lasandu-i sa termine ce au inceput.

| CristinaSNC a răspuns:

In prima faza surprinsa, dupa nu as avea nimic de obiectat, e fostul, daca vrea sa aiba o relatie cu prietena ta de ce nu? doar e fostul, nu iti mai pasa, sau asa ar trebui, fiecare isi continua viata.

| Henriette1165 a răspuns:

Cu siguranta nu mi-ar pica bine si m-as supara pe ea, dar inca nu am avut prieten deci mai e ceva pana atunci. happy

| LovelyA17 a răspuns:

Eu cred că prietena ta nu trebuia să facă această greșeală. Dar dacă tot a ajuns așa. Tu poartă-te cu ea cum te purtai și înainte. Nu e nevoie să vă certați din cauza unui băiat.Prieteniile sunt cele mai frumoase, toți greșim. ))
E prietena ta cea mai bună, gândește-te bine la asta ^^

| Chelsea13 explică (pentru LovelyA17):

Si ea trebuia sa se gandeasca bine...

| LovelyA17 a răspuns (pentru Chelsea13):

A făcut ceva urât, văd asta. Dar e prietena ta cea mai bună. Dacă ea nu gândește acum că e *vrăjită de iubire, gândește tu. Chiar dacă încă îl mai placi trebuie să treci peste asta, fostul rămâne fostul. Și o să vă pară rău mai târziu când prietenia voastră va fi distrusă din cauza unui băiat.