| blue95 a întrebat:

Cum ati vedea o lume mai buna in viitor? cum ati dori sa fie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara gauri in stratul de ozon
fara deseuri
fara cosuri cu gaze CO2(dioxid de carbon)
sa nu se mai fabrice solutia Cloroflorocarbon vinovatul care distruge stratul de ozon care ne protejeaza de ultraviolte
sa se interzica vanatul animalelor care unele sunt deja pe cale de disparitie
apa cel mai intrebintat omenirii din cate am inteles in 2027 omenirea va ramane fara apa potabila trebuie sa facem ceva urgent pentru a ne salva viitorul pentru a avea o lume mai buna
inca nu e prea tarziu mai putem face ceva trebuie doar sa ne pese
pentru ca aceasta ii lumea noastra viitorul nostru, viitor copiiilor nostri pe care ii vom avea

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

O lume buna ar fi cea in care oamenii s-ar uita in oglinda mai des si nu ar mai critica atat viata celorlalti si alegerile facute.

| Elena1234456 a răspuns:

O lume mai buna este o lume mai curata locuita de oameni buni si educati.

| Silvia a răspuns:

Se poate fără cocalari şi piţipoance? Eu aşa văd lumea perfectă de la un timpthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboaie genocid intuneric boli durere day dreaming :X