| anonim_4396 a întrebat:

Cum calculez media cu teza la notele 5, 5,4,4 si 4 in teza.

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Wow..pe bune? Nici atata matematica nu stii? Cat sa iti calculezi media?
Esti corigent. Felicitari.

| Andrəi a răspuns (pentru sofisis):

Esti foarte prost, voiam sa vad daca raman corigent

| sofisis a răspuns (pentru Andrəi):

Pai din moment ce tu habar nu ai sa calculezi o medie aritmetica si mai ramai si corigent, chiar nu stiu daca eu ma pot numi proasta, sau tu.

| Andrəi a răspuns (pentru sofisis):

Pai 5+5+5+4=19:4=4.75 nu știam dacă se rotunjeste sau nu, daca ramane 4 sau 5

| sofisis a răspuns (pentru Andrəi):

Pai si 4 din teza nu-l mai pui la socoteala?

| Andrəi a răspuns (pentru sofisis):

Am doar 3 note in catalog (adica 3 de 5, si 4 din teza)4 nota nu mi-a pus-o

| NellieLovett a răspuns:

[(5+5+4+4)/4x3+4]/4=4,375.
Ai media 4.

| Marvinmiau a răspuns:

N-ar sens sa mai calculezi, esti corigent

| denisaasg a răspuns:

Media e egala cu media notelor inmultita cu 3, plus teza, totul impartit la 4, dar oricum iti iese 4...