| вυттєяƒℓу a întrebat:

Cum comentati?

"Nici un animal nu se schimba atat de des ca omul: cand se avanta spre inaltimi, cand se prabuseste in adancime."

Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalele sunt practic structurate pe un singur tipar, ciclul naturii (se nasc, invata sa vaneze sau sa se fereasca de pradatori, sunt prinse sau mor din cauza naturala, plus hrana si toate cele). oamenii au diferite tipare, in functie de fiecare individ in parte: unuia ii place sa fie mai singur, altul prefera sa socializeze mai mult etc. cert este ca oamenii au parte de cele mai multe schimbari in viata din cauza mai multor factori: anturaj, critice, vicii, boli etc. toate aceste lucruri si multe altele, participa la schimbarea unui om (la formarea caracterului si a personalitatii). si asa se poate intampla ca: un om care a ajuns foarte departe, sef la propria firma, sa fie influentat negativ, sa se avante in jocuri de noroc si diverse alte vicii, realizand astfel sume imense de datorii, pana cand firma da faliment. de asemenea, se poate intampla si inversa: un om mai rau, mai rebel, sa dea odata peste o persoana cu standarde inalte, sa o admire si sa devina astfel si el mai bun. de accea, noi ne diferentiem atat de mult de animale, din cauza constiintei noastre si a abilitatii de a ne intelege mai bine, sau mai rau, unii pe ceilalti.