| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca as putea sa imi conving parintii sa ma lase sa tin o pisica in casa?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine se va ocupa de ea? Tu? Nu cred, tot părinți mai au o sarcină în plus.
Pa, pa.

| KimBianca a răspuns (pentru Legiuitoarea):

De unde stii? eu zic ca nu ai de unde sa stii. Uite si eu am un pisic si de cand il am numai eu am avut grija de el. Si pentru irina ...incearca sa le zici ca un pisic te`ar ajuta sa devii mai responsabila si te`ar face mai fericita. LA urma urmei nu stiu unde am citit ca e bine ca un copil sa aiba un animal de companie. >big grin

| adriana49 a răspuns:

Ai putea de exemplu sa le arati o anumita rasa de ex pisica birmaneza este o pisica care se ataseaza foarte mult de stapan si e foarte curata.Dar trebuie periata la cel putin doua zile daca nu dorsti aceasta rasa poti sa gasesti un catalog despre pisicute si impreuna cu parintii sa alegi o rasa care crezi ca ti se potriveste.

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Daca nu vor...nu ai cum sa ii convingi.mai bine fa alte activitati mai interesante, renunta la pisica.

| marelegeons a răspuns:

Pai nici pe mine nu ma lasa. Incearca sa creada ca esti o fata responsabila de a tine o pisica in casa.

| irina2096 a răspuns:

Multumesc dar problema e ca ei nu vor, si nu stiu cum sa ii conving, nu ca nu m-am decis la rasa sad.