| Babygirl01111 a întrebat:

Am 15 ani. Cum credeti ca as putea sa-mi conving părinții sa ma lase sa-mi fac piercing in ureche?

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ciudat,inca se mai poarta cercelu in ureche in timpu asta? huh, nu prea am vazut adolescenti cu cerceii, eu am 2 in stanga, dar ii am de pe la varsta ta.Atunci se purtau, eu cu primul cercel i-am convins, insa ai grija ca poate fi un drog.Primu cercel a fost pe la 14 ani, al doilea a urmat rapid langa celalalt, am 2 in stanga de pe la 14 - 15 ani.Si crede-ma cand iti spun, pe la 22 de ani, a urmat al 3 in limba dat.Ai grija, eu deocamdata ma opresc aici.Si asa arat destul de ciudat cu cerceii care ii am, nu vreau sa fortez nota.Eu cu al 2 cercel din ureche am venit cu el pus deja.Cu cel din limba la fel, bine eram major dar ce poate sa iti faca? daca te pun sa il scoti ti se infecteaza, asta stim toti happy

| Alyra a răspuns:

Te înţelegi bine cu părinţii tăi?
Eşti convingător?
Dacă da, n-ar trebui să fie chiar aşa greu. Doar spune-le că îţi doreşti foarte mult asta.

| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât ai o bogată putere de convingere nu văd de ce nu te-ar lasa...dar sunt fel și fel de părinți așa că nu mai mă miră nimic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai depinde cum sunt parintii tai. Convinge-i ca asta iti doresti cel mai mult.

| R0R0 a răspuns:

Le spui că iti place mult si ca nu o sa te doara.(chiar daca te doare)

| CravataAlbastra a răspuns:

Eu am piercing pentru ureche la care nu trebuie gaura. Se agață doar. Poti incerca si tu, in plus se vede ca cel real (cu gaura in ureche) si nu trebuie sa iti mai dai gaura.