| l0rre a întrebat:

Cum credeti ca e mai bine...sa regreti ca nu ai facut un lucru? sau sa regreti ca l-ai facut?

Răspuns Câştigător
| ana0metalhead a răspuns:

Eu una merg pe vorba :
mai bine regret ce am facut decat sa regret ce n-am facut si sa ma gandesc cum ar fi fost daca l-as fi facut"
asta e parerea meahappy

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Depinde de situatie. Eu cred ca e foarte aiurea sa ai regrete ca nu ai facut unele lucruri, ca nu ai riscat. Aceste regrete te vor bantui multa vreme, uneori toata viata. Nu sunt eu stilul aventurierului dar prefer sa imi asum unele riscuri. Si eu cred la fel ca Ana. Bine, aici tine si de intelectul fiecaruia si de constientizarea deciziilor luate. Nu se aplica la orice asta.
Un exemplu de situatie in care regreti inainte sau dupa e situatia a doi prieteni care ar vrea sa incerce o relatie de iubire. Am trait asa ceva. Va spun ca merita sa incercati pasul acesta orice ar fi. Chiar daca doare mult, poate sunt ipocrit eu, pentru ca fata a suferit mai mult ca mine, dar merita sa incercati. Doi prieteni fata - baiat pot deveni iubiti. Ganditi-va ca persoana aceea va cunoaste mai bine ca oricine. Stie cum sa va faca pe plac si cum sa pastreze sarea si piperul in relatie. Sunt si cazuri unde nu merge dar totusi merita riscat. Multi spun ca le e frica sa faca pasul acesta deoarece poate nu vor mai fi prieteni. Daca sunteti prieteni adevarati, nu se va schimba nimic. Chiar va poate apropia mai mult. Peste ani, tot prieteni fiind va amintiti cu placere cu un zambet larg : Mai tii minte, am incercat mai mult, ce nebuni eram.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu regret ca nu am facut sau ca am facut un lucru, regret ce nu pot face.

| yellowalien a răspuns:

Depinde de situatie.

| daii a răspuns:

Sa nu regreti niciodata nimichappy

by daiiwinking

mira
| mira a răspuns:

Totul depinde de acel lucru, de sortii de izbanda pe care i-ai fi avut.

| Luori a răspuns:

Eu una, nu vreau sa traiesc cu intrebarea
"oare cum ar fi fost? "
Cu siguranta nu sunt persoana care sa regrete un lucru pe care "nu l-a facut " straight face

Iar daca lucru` este facut. de ce sa il mai regreti? Te ajuta cu ceva? este deja facut. Next time sa te gandesti de doua oriwinking

Ceva de genu.

Si se spune ca, nu regreta un lucru care te-a facut fericita candva :d

| costymaximus a răspuns:

Sa regreti ca nu ai facut un lucru.

| Yly a răspuns:

Depinde f mult de situație happy
De obicei și eu merg pe principiul să regret că l-am făcur decât să nu-l fi făcut, dar cum ziceam exista cazuri când e și invers

| miauu a răspuns:

Regreta timpul pierdut tot ce puteai sa faci si nu ai facutwinking

| NoName1234 a răspuns:

Eu cred ca amandoua sunt la fel de rele pentru ca:
Sa regreti ca ca nu ai facut un lucru, pentru ca nu vei stii niciodata cum ar fi fost daca il facusei
Si daca e sa regreti ca l-ai facut, iti pare rau ca ai facut ceva ce nu i-a placut cuiva sau ceva jenant
big grin kiss

| DianaLostInDreams a răspuns:

Cred ca prima varianta.

Răspuns utilizator avertizat
| ILikeToKnow a răspuns:

Sa regreti ce ai facut.Eu asa gandesc.Decat sa ma intreb o viata "Cum ar fi fost daca?" mai bine sa stiu ca am facut chiar daca regret.Ideea e sa incerci sa faci lucrurile care te fac fericit. Daca ajungi sa le regreti...se mai intampla, asta e. In viata ai nevoie atat de experientele placute cat si de cele neplacute, ca sa poti spune ca esti intreg, implinit si ai o exeprienta de viata si ceva de povestit.

| lostcontrol12 a răspuns:

Eu nu regret nimic in viata.Cred ca destinul iti este scris acolo Sus(cu riscul de ati crede ce este un cliseu) si ce e scris aia vei face. Un singur lucru regret ca nu l-am facut, dar este deja mult prea tarziu.

| Rallu_3508 a răspuns:

Eu incerc sa nu regret nimic din ce am facut sau nu am facut.Chiar daca uneori am facut gafe sau alte chestii de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Nu regret nimic.Totul are un rost pe lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca orice lucru pe care il facem nu ar trebui sa il regretam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu ana003 :Xhappy