| Pympyke a întrebat:

Cum credeti ca se potriveste fata fecioara cu baiatul gemeni?

Răspuns Câştigător
| ioana181 a răspuns:

Nu o sa dau copy si paste de pe alt site pentru ca e la indemana oricui. Eu sunt de parere ca nu conteaza zodia a doua persoane pentru ca acestea sa fie compatibile si sa se inteleaga. Ar fi culmea ca o fata si un baiat sa se inteleaga de minune si ea sa il intrebe "ce zodie esti?" -baiatul-"taur" - fata " eu sunt balanta, nu ne potrivim, adio!".

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Fecioara - Gemeni
Fecioara si Gemeni, Pamânt si Aer caruia nu-i tace gura? Cu mult, mult calm din partea Fecioarei, Gemenii pot deveni chiar suportabili. Dar numai atât.

Ce v-o fi atras unul la altul? Poate interesul comun în domenii intelectuale, culturale, filozofice, faptul ca aveti amândoi o minte activa si curioasa. Gemenii însa sunt prea instabili si prea impulsivi ca sa multumeasca o Fecioara cuminte si linistita, ordonata si econoama. Ca sa nu mai spunem ca-si cheltuiesc banii de parca mâine ar veni Apocalipsa si vorbesc la telefon si-n somn. O fi Geamanul tau atragator, frumos, o avea aerul acela tineresc (toti au chestia asta, chiar si la batrânete se comporta ca niste adolescenti), dar dupa ce pasiunea initiala se va sfârsi, putine lucruri comune mai ramân.

Din punctul de vedere al Geamanului, esti cam lent. Din punctul tau de vedere, Geamanul sare calul cam des, e prea zvapaiat si n-are stare, parca-ti vine sa-i mai dai câte un calmant din când în când... Iresponsabil? Adolescent? Mda, cam acesta este Geamanul. Incitanta la început, relatia se va împiedica destul de curând de felul vostru de viata atât de diferit. Tu vrei stabilitate, esti un nativ destul de posesiv, iar Gemenii au nevoie de prea multa libertate.

Fiecare dintre voi are o gramada de calitati, numai ca nici unul nu le apreciaza prea mult pe ale celuilalt. Cam asta ar fi, pe scurt, problema. Aparenta neseriozitate si superficialitate a Gemenilor calca pe coada si pe nervi orice semn de Pamânt, care are nevoie de stabilitate, de profunzime si de seriozitate. Exemplu : Ai avut vreodata un pisoi? Mic, dragalas... de cum stingi lumina si te bagi în pat ca sa te odihnesti, pisoiului i se nazare ca-i timpul de joaca. Si, bineînteles, gaseste cumva prin peisaj vreo chestie care sa zdrangane cât se poate de tare si cu care sa-ti atraga atentia pâna te astenizeaza. Cam asa este si Geamanul pentru o Fecioara.

Nu ca n-ar putea sa dureze, dar întrebarea este : câta libertate de actiune poti sa-i dai Geamanului? Daca ai sa vrei sa-l tii acasa, sa-i interzici sa vorbeasca la telefon si sa-l pui sa scuture covoarele, sau sa faca cine stie ce prin casa, ai sa te trezesti ca a fugit si nu se mai întoarce. A încerca sa-i tii socoteala este o greseala, ca sa nu mai spun ca e adesea imposibil pentru oricine altcineva sa tina minte pe unde si pe la cine s-a mai dus Geamanul azi. Deja, întâlnirile de ieri sunt o întreaga baza de date...

Dar eu te sfatuiesc sa nu tii cont de aceste detalii. fiecare persoana are comportamentul diferit nu conteaza zodia

| Emena a răspuns:

Avand in vedere ca gemenii sunt mereu in cautare de ceva nou si prea impulsivi, iar fecioara calma si cuminte, nu prea ar merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da