| anamaria82726 a întrebat:

Cum dau carti la anticariat? Am ceva manuale si carti citite si nu le folosesc

2 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Te duci cu cartile pur si simplu. Nu stiu cat vei putea lua pe ele, tinand cont ca se vand ieftin. Anticarul, trebuie sa castige si el. Dar daca vrei sa scapi de ele, le poti dona.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Inafară de cărți valoroase, nu prea merită să duci cărți la anticariat, că nu îți plătești drumul până acolo cu ele.
La biblioteca orașului, le poți pune pe o banchetă undeva după intrarea în locație, iar cel ce are nevoie le va lua.