| maria11579 a întrebat:

Buna! Am mai multe carti noi (si unele aproape noi) pe care as vrea sa le dau, o parte sa le vand. Stiti unde as putea face asta? Am mai incercat la un anticariat, dar suma primita este una foarte mica pentru numarul de carti. Mentionez faptul ca
unele sunt chiar ambalate, asa cum au fost cumparate. Sunt noi si unele aproape noi (au mai fost citite o data/ de 2 ori). Sunt carti care se gasesc si acum in librarii, de actualitate. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| newaccountbye a răspuns:

Buna! Încercați pe olx ca și donație. Eu sunt adolescenta și îmi doresc sa citesc cât mai multe cărți, însă nu vreau sa le mai tot cer bani părinților mei. Dacă aveti plăcerea și vreți sa ii dați cuiva care chiar le va citi, eu as fi dispusă și fericita sa le primesc. Pot plăti curierul, numai sa mi le trimiteți!

| maria11579 explică (pentru newaccountbye):

V-am trimis un mesaj in privat.

| newaccountbye a răspuns (pentru maria11579):

Mulțumesc mult!

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai unde. Suma mică e tot ceea ce poți primi. Mai poți să încerci să le vinzi prin anticariatele online la bucată,, sau olx.

| dullcat a răspuns:

Buna.Si eu zic sa incerci pe olx, okazii, sau chiar grupuri de Facebook pentru pasionati.In functie de oras, poate ai noroc de un targ de carte sau ceva unde poti face schimb.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vinted.

| Sophieka a răspuns:

Este un grup mare pe Facebook, unde se vand si se cumpara carti in stare bune sau chiar noi : https://www.facebook.com/groups/2042661466003252
Referitor la donarea unora dintre carti...Este si grup pentru asa ceva...Dar eu prefer sa pun o suma mica de bani pe carti decat sa le dau gratis fiindca majoritatea sunt persoane care sar sa le ia gratis pe toate sau sa le vanda mai departe dupa ce le primesc gratuit.

| Smmo a răspuns:

Incearca pe olx, ca mai ai ceva vizibilitate. Intr-adevar la anticariate dau prea putin.