| VaneS.sA a întrebat:

Cum devin un fotomodel? Mai exact ce inseamna sa fi fotomodel?

10 răspunsuri:
| ioanaa a răspuns:

Fotomodelul este persoana care face poze, teoretic. Deci nu e folosit si in prezentari. Cauta pe google o agentie in orasul tau si acolo vezi mai multe detalii. Bafta.

| catalina_2916 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci la M.R.A agency models (in bucuresti)...nu stiu exact pe unde e, in unirii parca, rogi si u pe cineva pe acolo sa te ghideze.au program q publicul dimineata, zilnic, dk nu m insel... o sa-ti faca o mica sendinta foto sa vada dk ai calitatiile necesare sa fii model. directorul aceste agentii este liviu ionescu, q siguranta `l-ai vazut la tv, la emisiunea,, inelul cu diamant" de pe euforia.este un barbat de nota 10... iar la a doua intrebare nu sunt in masura sa-ti raspund, adica mai bine ai intelege daca aia cauta tu pe google. te pup!

| tukhey23 a răspuns:

Poi casatoreste cu un multimilionar, si vei deveni un star sau ce vrei tu laughing

| machupicchu a răspuns:

Ca sa devii fotomodel si in cazul in care nu ai "spate", in afara de cerintele privind aspectul fizic, trebuie sa accepti unul sau poate mai multi "parteneri" care sa te poata "ajuta". Dar pune-ti si problema ca accepti acesti "parteneri" si poate nu ajungi fotomodel consacrat. Acestea sunt riscurile si, daca ti le asumi...continua.
SUCCES!

| beautykillls a răspuns:

Intra pe google. sunt o multime de explicatii si indrumari. nimeni p TPU poate sa iti raspunda concret. trebuie sa te documentezi. ar fi frumos sa primim toti raspunsuri simple la niste intrebari complicate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca foto model inseamna : Persoană care pozează ca model fotografic. Si cum sa devii fotomodel nu stiu. Si eu as vrea sa devin fotomodel si creatoare de moda, incepand de la varsta aceeasta pe care o am. Am 11 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A poza pe podium zi de zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fotomodel trebuie in primul rind sa arate bine, sa aiba cel putin 1. 70 si mai mult.trebue sa stie sa pozeze, si multe lucruri.Nustiu de ce toti cred ca pentru a ajunge fotomodel trebuie sa faci unele compromosuri, nu e deloc asa doar trebuie sa depui multa munca si atit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, voi incurcati MODELUL CU FOTOMODELUL... ce naiba vorbiti de inaltime si astea? raised eyebrows este FOTO-MODEL, se vede inaltimea in poza?

| smilyirina a răspuns:

1.nicidecum nu te uita pe avizurile din internet, sunt pure farse crede-ma... din 100% 20% daca sunt reale, restul tirg de fete.
2. daca ai bani ajungi undeva.nu ai cam greu
3.mult depinde de corp nu e fata, eu sunt cam pistruiata, in rest n-am nimic urit la fata...insa totusi pistruii au fost o problema.Ma ocup deja de 2 ani cu modelingu si crede-ma importa corpul, daac ai de la 1.70m in sus e ok, pina la 60kg, si marimi nu mai mari de 70. 96. 80. daca ai intrecut acestea pai spui adios la modeling
4.si ultima e greu sa tii fata la o asa cariera, crede-ma, Eu sunt din Moldova Chisinau si nu stiu agentii din Bucuresti, dar eu am inceput cu castinguri la diferite agentii, pina am nimerit si m-au ales, acum nu mai stau pe acasa mereu sunt in pAris, Ukraina, China.Belarus.
asaca sper sa-ti fie utile sfaturile mele, si SUCCES!