| Bianca20Bia a întrebat:

Ce facultate trebuie sa fac ca sa devin fotomodel?

2 răspunsuri:
| RoXyRaLu a răspuns:

laughing Ca sa devii fotomodel nu trebuie sa faci vreo facultate. Unele modele nu au nici liceul asa ca poti sa fii inculta, sa nu stii nimic si poti sa te faci fotomodel. Unele fotomodele sunt foaaarte proaste, habar nu au nimic sper ca tu nu ai sa devi asastraight face
Totusi, daca vrei sa ai un palmarez bun ar fi indicat sa faci o facultate usoara, dar sa o ai facutate. Cine stie... daca nu merge cu modellingul?
Aceasta meserie nu este una grea, dar trebuie sa muncesti foarte mult si trebuie sa incepi de tanara...nu de la 30 ani si pe primul loc va fi meseria asa ca daca te faci model nu ar trebuie sa te gandesti la familie sau copii...bye-bye fericire. Bani si - Atat!

| feefeee a răspuns (pentru RoXyRaLu):

Ca sa devii fotomodel trebuie sa te inscrii la o agentie de modelling si daca ei observa ca ai talent ai multe oportunitati.Succes