| Anna04 a întrebat:

Cum e cand iti pui piercing in buza? doare rau? ce trebuie sa faci ca sa nu te infectezi? trebuie sa ai 18 ani sau acordul parintilor? cam cat costa?

1 răspuns:
| DarQueen a răspuns:

Sunt în măsură să îți răspund, deoarece am „experimentat" asta deja.
Păi, menționez că eu nu l-am făcut la vreun salon, ci acasă.
Bine, cu „toate instrumentele" sterilizate/fierte/curate.
Mie mi l-a pus o prietenă, singur nu am reușit. Nu doare deloc, nu curge sânge(dacă da, înseamnă că ai nimerit ceva venă, și nu e bine). Operațiunea a durat vreo 5 minute(da de unde, un minut bun). Nu mi s-a infectat locul, deoarece, cum ți-am spus, am lucrat „ca la carte". Însă, m-ma plictisit de el. o lună a durat, apoi l-am scos definitiv. O să vezi că devine plictisitor și enervant de la o vreme.
În concluzie, nu îți recomand „metoda" mea, și da, mai întâi trebuie să îți consulți părinții în legătură cu asta.
Mult succes și baftă să-i convingi!