| prettygirl_9890 a întrebat:

Cum e indragostitul nebuneste pe la 13-14 ani? si plss daca aveti de gand sa jigniti mai bine va abtineti!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mereu ar trebui sa fim indragostiti la nebunie de viata si de noi insine

| narcisa a răspuns:

Eu am 13 ani si se intampla sa imi placa cate un baiat dar nu ma indragostesc nebuneste si nici nu vreau o relatie acum.
la varsta asta unele fete cand vad un baiat dragut gata zic ca asta e marea dragoste a vietii lor dar la varsta asta se confunda atractia fizica puternica cu dragostea adevarata.consider ca la 13-14 ani intr-o relatie nu poate fi vorba de dragoste pentru ca nici nu prea stim ce este dragostea adevarata

| bianca a răspuns:

Fff frumos:X

daca iubesti si esti iubita acel om va fi pentru tine orice

e prima dragoste si nu il vei uita niciodata

poate nici nu va veti despartii

eu cu prietenul meu suntem de la 14 ani impreuna si pentru amandoi a fost "prima dragoste". de fapt mai estelove struck de aproape 2 anilove struck

e foarte frumos la varsta ta sa te indragostesti.
pentru ca te descoperi pe tine sub un alt chip si descoperi o alta lume happy

| ale a răspuns:

La 13-14 ani poti fi inca confuza, nesigura pe sentimentele tale.Nu cred ca exista 'indragostit nebuneste' ci doar sa iti placa de cineva.Ai grija multi te pot lua in ras la varsta asta daca sunt mai mari ca tine. E ok sa iesi cu cei de varsta ta, sa povestiti, sa cunosti si tu si de ce nu poti avea o frumoasa relatie de prietenie.
Ai timp pentru a te indragosti ''nebuneste'' cand vei fi mai sigura pe sentimentele tale, cand vei mai crestehappy

| AloneQsFini a răspuns:

"indragostitul nebuneste" nu este cu siguranta la 13 ani(poate atati ai tu si consideti ca te'a indragostit nebuneste) nu este adevarat. o sa vezi ce inseamna dragostea mai tarziu.acum este doar o atractie(poate un pii mai mare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut recent de aceasta varsta si iti pot spune ca nu m-am indragostit, asa ca nu e obligatoriu. Poti avea simpatii, sa-ti faci fel si fel de planuri, dar asta pana sa descoperi persoana de langa tine. Dupa, incep sa se darame rand pe rand si sa incepi sa cauti mai mult si cu mai multa precautie.