| KikiRiki98 a întrebat:

Cum e mai bine? Cand iubesti si ajungi sa suferi sau sa nu iubeste deloc.big grin

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Cine nu sufera nu stie sa iubeasca. Suferinta face parte din viata noastra si nu trebuie sa ne ferim sa plangem. Daca radem, plangem, suntem fericiti, tristi putem spune ca traim cu adevarat.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să știi în ce te implici!
Pa, pa.

| Ananas2 a răspuns:

Chiar daca vei ajunge sa suferi, dragostea e cel mai frumos sentiment si trebuie sa ai curaj sa incerci. daca te iubeste mult, nu te va face sa suferi. iar daca da... timpul le va vindeca pe toatewinking

| Maothecat a răspuns:

Daca iubesti, la un momentdat ori ajungi sa suferi ori te doare in 14. oricum ar fi prin aceste experiente trebuie sa treci pentru a intelege intensitatea fiecaruia. nu cred ca exista om care sa nu fi iubit si sa nu fi suferit vreodata. Astea sunt lucruri ale vietii care trebuie traite de un om

| georgy10 a răspuns:

Uneori viata ne punela incercare si tocmai de aceea daca nu am iubi ne-am plictisi asa ca si suferinta este o ocupatie, suferinta nu exista iubire.Trebuie sa stii cum sa depasesti aceasta suferinta.

| W1z4rd a răspuns:

Oricine sufera in dragoste, deci prima varianta.

| ѕтαяχωαяѕ a răspuns:

In ambele cazuri e rau. Fara iubire viata ta nu are niciun sens si este pustie dar cand suferi din iubire este ca si cand sar prabusi cerul peste tine viata ta nu mai are culoare si nu te mai opresti din plans, esti trista tot timpul
Acum alege tu singura cum crezi ca e mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu iubești tot suferi

Daca iubești s-ar putea sa suferi din multe cauze