| daniellllaaaa a întrebat:

Cum e pe profilul de filologie? happy :* dau funda celui mai explicit raspuns happy

Răspuns Câştigător
| Elial a răspuns:

Pai la filologie simplu faci multa romana(literatura in special), istorie, limbi straine(engleza, franceza si latina/italiana), geografie. Bineinteles ca faci si matematica, fizica, chimie, biologie, dar mai putin. De ex, eu sunt pe filologie intensiv engleza si in clasele a 9-a si a 10-a fac doar de doua ori pe saptamana mate, o data chimie, o data biologie si o data fizica. Din clasa a 11-a nu mai fac materiile astea. La filologie simplu nu stiu daca e la fel, dar e posibil sa fie asa. happy E destul de greu la filologie, avand in vedere ca trebuie sa citesti foarte mult, dar daca iti place sa citesti, nu e nicio problema happy

4 răspunsuri:
| Bianca306 a răspuns:

Se baga multa roamana

| daniellllaaaa explică (pentru Elial):

Si ce teme primiti la romana la literatura?

| mrsbllack a răspuns:

E un profil mai lejer de obicei. indreapta-te spre filo daca iti place romana, latina, franceza, istorie, etc. Daca iti place sa citesti, o sa fie ok. daca nu o sa ai ceva batai de cap happy:*

| Elial a răspuns (pentru daniellllaaaa):

Pai depine si de profesor. Noi primim multe texte de comentat, ne cere parerea despre anumite fragmente, ne pune sa ne imaginam dialoguri. Nu e atat de greu daca ai imaginatie si esti creativ happy