| LolaLOL98 a întrebat:

Am intrat la filologie la liceul pedagogic si nu stiu ce materii noi voi avea si din ce voi da tezele si bacalaureatul. Funda celui mai explicit raspuns.

4 răspunsuri:
| LovellyAngel a răspuns:

18 iulie, ora 6. Facebook n-ai?

| LolaLOL98 explică (pentru LovellyAngel):

Si atunci pentru ce mai exista TPU?!

| LovellyAngel a răspuns (pentru LolaLOL98):

Scuze, ti-am incurcat intrebarea cu a altuia...laughing

| Ieedi a răspuns:

Pai materiile din care dai examenul de BAC specifice profilului Filologie sunt Romana, Istoria si Geografia/Filosofia/Economia/Psihologia/Sociologia (la alegere). Dar in 4 ani se pot produce multe schimbari deci nu ar trebui sa te interesezi de acum... Cat despre teze, eu am fost la Filologie Bilingv Engleza si dadeam teza la Romana, Istorie/Geografie (la alegere), Latina si Engleza (nu stiu daca la filologie simplu se da si la engleza).