| IonutPetre12 a întrebat:

Cum e posibil ca atunci cand un profesor preda lectia, eu sa fac exercitiul in cateva secunde in ora respectiva, fac in minte majoritatea chestiilor si la teste sa nu ma descurc?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Probabil din cauza emoțiilor, a stresului.
Important ar fi să fii cât mai relaxat, să fii încrezător.

| Bizon95 a răspuns:

Eu sunt pe invers
cand e vorba de invatat, lene, prea multa munca, etc.
insa la teste imi merge mintea super ascutit si imi aduc aminte propozitii auzite in treacat acum 3 ani daca sunt semnificative la subiect

deci, stresul si presiunea face din oameni diverse chestii, in cazul tau, m-as duce la doctorul de familie si nu m-as lasa pana nu imi da ceva bun pentru stres, ca treaba generala e magneziu, exista magnerot la Catena cu 500mg pastila (cel mai bun raport calitate pret) si as lua vreo 2 pastile inainte de examen (e NUMAI un mineral, nu e medicament "greu"... TOTUSI citeste prospectul) este un calmant destul de bun

de asemenea as sufla in iaurt si as lua doua pastile de magnerot intr-o zi cu soare si cer senin (poate te moleseste si nu mai esti bun de nimic)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emotii? Overthinking? Faptul ca iti bagi in cap chestia asta si ea devine realitate?
Foarte probabil astea sunt cauzele.