| Dana56maria a întrebat:

Cum e sa fii student la facultate?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Participi la cursuri și seminarii. Înveți și ai examene. Așa
este să fii.

| blairelovesmusic a răspuns:

Bine sau rau. Depinde daca ai prieteni la facultate. Depinde si de cat de inteligenta esti (daca te-ai descurcat pana acum la scoala si ai obtinut note mari poti sa te descurci si la facultate). Anii de facultate sunt frumosi daca stii cum sa tii faci in asa fel incat totul sa fie roz. Cu banii nu o sa te descurci decat daca o sa te ajute parintii tai sau daca faci o facultate la care nu e nevoie sa mergi in fiecare zi si sa ai un job. Te poti inscrie si la somaj mai intai in caz ca situatia financiara a familiei tale nu e buna, daca te inscrii o sa primesti niste bani (600 de lei in fiecare luna, timp de un an). Dupa anii de facultate o sa ai un job in care o sa ai un salariu mai mare decat salariul minim pe economie, asta daca ai facut niste studii intr-un domeniu popular cum ar fi: inginerie, informatica/matematica-info., medicina, marketing, management, psihologie, de litere, design de produs si mediu, jurnalism, de drept, academia de politie, academia militara.