| DeeaXD65 a întrebat:

Cum e viata la un liceu vocaţional? As vrea sa fac liceul in alt oras, la arta actorului si facultate tot in acest domeniu, dar nu stiu daca as putea castiga ceva din asta.

1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

Liceul vocational e destul de greu, cu toate ca pare usor. Sincer, in Romania nu prea ai avea loc de munca, asa ca mi se pare inutil să termini liceul, facultatea si dupa să lucrezi la un teatru si să faci bani vanzand abonamente la elevi. E decizia ta, dar te-as sfatui să urmezi un liceu normal, poate profil de filologie, macar ajungi ceva de acolo si daca iti place actoria ai putea face in paralel cursuri, asa ca hobby. Sti cum se zice: Grea e viata de artist!