| ursuletumagic a întrebat:

Cum este cel mai bine sa faci sex prima data funda (sfaturi si pareri ) :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,prima data,u nu trebuie sa faci nimic,el ar trebui sa fac tot pentru ca u esti virgina si nu sti mai nimic.E bine ca prima data s-o faceti fara prezervativ,asa mai scapi d durere, ca o sa t doara ft ft tare, chiar si a doua oara.Cat despre pozitie, el trebuie sa stea deasupra, si inainte de dezvirginare sa faceti un preludiu luuung ca sa fi excitata si umeda acolo jos pentru a putea intra mai usor.
Cam atat...C vrei sa mai sti?

3 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

Eu cred ca nimeniu nu iti poate spune cum sa faci sex prima oara,sau a mia oara,daca nu esti sigura pe ceea ce urmeaza nu o face,vei simti momentul in care esti preg.Un sfat ar fi sa faci ce simti,sa te porti natural, si sa ne simulezi, sa nu incerci sa faci ce ai vazut prin filme sau citit in carti.e total diferit

| elizabeth a răspuns:

Iti gasesti aici raspunsul la livia_wwe.o intrebare mica necesita un raspuns mare...

| Gabriela0206 a răspuns:

@Oana i-ai dat cel mai prost sfat! NU! Nu o face fara prezervativ daca nu vrei sa devii mamica. In plus, gadeste-te cate boli ai putea lua daca partenerul tau nu are analizele la zi. Apoi, faza cu durerea e o prostie. Depinde de fiecare organism in parte. Uneori doare rau, alteori deloc. Nu este o regula generela care se aplica tuturor fetelor. Daca nu esti sigura ce ar trebui sa faci, mai bine mai astepti. Chestia asta vine de la sine, nu trebuie programata. E ca si primul sarut, trebuie sa fii relaxata si sa vina din suflet, in rest improvizezi pe moment. Va fi ok! happy
Bafta multa si nu uita de prezervativ! :*