| mihaelamada a întrebat:

Hello! Imi puteti explica ceva? Cica daca am pe semestrul 1, 8 absente si pe acest semestru 2. 3 la sfarsitul anului imi scade un punct la purtare? Adica se aduna absentele?

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu, nu se adună absenţele.
La 10 absenţe nemotivate, se scade un punct la purtare.
Dacă vei avea pe semestrul al II lea 10 absenţe, atunci vei avea media 9 la purtare, nu se adună cu cele din primul semestru.

Pa-pa.

| Lynna a răspuns:

Buna. Nu-ti face griji, nu se aduna. Se scade un punct la purtare doar atunci cand 10 absente nemotivate pe un semestru, poti sa ai pe unul 10 iar pe celalalt 9, dar nu se vor aduna absentele pe tot anul. Bafta!

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Nu trebuie să depășești zece absențe pe an.

| EmoPikaChu666 a răspuns:

Dacă depăşeşti 10 absenţe pe semestru se scade 1 punct la purtare. Nu se adună de pe ambele semestre.

| BRoli a răspuns:

Absentele nu se aduna nu o sa iti scada nimeni nota la purtare nu te ingrijora dar nu icerca sa mai lipsesti happy
Tot ce e pe sem. 1 ramane pe semestrul 1 happy
Si ce e pe sem. 2 ramane pe semestrul 2 happy

| Anye_Anye_2000 a răspuns:

Sall, nu, deoarece absentele si notele nu se amesteca cu cele din al doilea semestru big grin, si eu am avut absente unele motivate altele nu, dar nu iti scade nota la purtare. oricum daca ai peste 10 absente ai timp sa ti le motivezi pana la sfarsitul semestruluiwinking, funda?