| AnonimDedicat a întrebat:

Salut, am o intrebare, daca eu la liceu am 8 absente pe primul semestru si mai fac inca 7 pe al doilea semestru se aduna absentele din semestre si imi scade 1 punct la purtare? Sau se tine cont doar daca ai peste 10 intr-un semestru iti scade?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La fiecare 10 absente se scade 1 punct al purtare.
Asa scrie in legea invatamantului, emisa de Ministerul Educatiei si invatamantului.

| Strwberrs a răspuns:

Stai chill ca nu se aduna la final. Absentele sunt fiecare pe semestrul lor.

| Radu3222 a răspuns:

Nu iti scade, absențele se numără pe semestru, și în nici-un caz nu se adună la final, dacă era asa, eram repetent?
Păstrează-ti calmul, nu se adună.