| irinaaa111petrooooooooooo a întrebat:

Cum fac sa ma bage in seama un baiat de care imi place,suntem prieteni pe facebook, nu avem prieteni comuni si ne-am vazut si fata in fata de mai multe ori dar nu am vorbit desi ne-am uitat unul la altul.

1 răspuns:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Eu zic sa nu fortezi lucrurile doar pentru ca tie iti place de el. Lasa-l pe el sa faca primul pas, daca te va place te va cauta mai mult, nu trebuie sa fi tu cea care sa preiei initiativa. In plus, nu sti sigur daca te place sau nu, doar pentru ca te-a privit. Stii, uneori aparentele pot fi inselatoare.
Ai rabdare, fii calma, rationala si lasa timpul sa decida, pentru ca de cele mai multe ori el este cel mai bun aliat al nostru.
Sper ca te-am ajutat!
Succes!