| marina1253 a întrebat:

Cum fac sa mai postez pe facebook link? ca la mine nu-mi mai arata chestia aia unde scria link, puneai linkul acolo si postai pe facebook... ajutati-ma va rog... funda la raspunsul corect

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Facebook - Pentru a va asigura ca link-urile sunt publicate cand faceti clic pe „Impartiti", va rugam verificati daca ati permis aplicatiei Link-uri sa publice aceste legende. Pentru a verifica, urmati pasii de mai jos :

1. Faceti clic pe meniul Cont din coltul din dreapta sus a oricarei pagini de Facebook.

2. Selectati „Setari Aplicatie" din meniu.

3. Faceti clic pe „Editati Setari" din dreapta aplicatiei Link-uri.

4. Faceti clic pe eticheta Permisiuni Suplimentare.

5. Asigurativa de bifarea casetei „Publicati continut pe Perete-le meu".

Suplimentar, va rugam asigurativa ca setarea dvs. de confidentialitate „Postari facute de Mine" permite prietenilor dvs. sa vizioneze statutul dvs. si link-urile impartite. Puteti sa reglati aceasta setare selectand unul dintre cele patru grupari globale de setare pentru confidentialitate-- Toata lumea, Recomandat, Prieteni ai Prietenilor sau Prieteni doar-- din sectiunea „Impartind pe Facebook". Daca doriti sa personalizati aceste setari mai departe, mergeti la sectiunea Personalizati setarile ( http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy ).

Vezi la intrebarile mele despre FACEBOOK!