| HVI a întrebat:

CUm faci o diagrama in excel care sa reprezinte cat la suta au ales ceva si cat la suta altceva cu valori alese de mine ?

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

Deschizi o foaie de excel unde pui ce vrei sa iti arate in diagrama adica valorile, si selectezi celule in care ai scris, apoi undeva in partea de sus unde sunt mai multe optiuni scrie inserare dai acolo si alegi diagrama apoi iti alegi tipul de diagrama adica bara, pie, sau coloane. sunt mai multe tipuri de diagrame si dai ok pn la sfarsit. Sper ca te-am ajutat. Fundita? Mersi

| HVI explică (pentru BoOoMbOnik):

Da, pana la urma amreusit asa, dar ramane problema cum modific in loc de 1, 2, 3,4 daca am completat 4 coloane sa imi apara sa zicem da, nu, nu stiu, nu ma intereseaza, etc...in loc de numerele coloanelor happy

| HVI explică (pentru HVI):

Reusit-am pana la urma tot ce am vrut, mersi de ajutorwinking