| Denis777 a întrebat:

Cum faci sa para hartia mai veche(am incercat cu cafea si ceai si sa ii dau foc dar nu prea imi iese)?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Aide a răspuns:

Incearca cu un fier de calcat happy

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Pai uite cum trebuie sa procedezi tu..mai intai de toate iei foaia o mototolesti dupa care incerci sa o indrepti la loc cat mai bine (ca sa nu para mototolita pentru ca nu dorim sa lasam impresia asta) dupa care iei o tigaie(sa fie curata sa nu aiba nimic in ea) o pui pe aragaz la foc mic si lasi foaia acolo pana incepe sa prinda o culoare mai de doamne ajuta...un cafeniu ceva oo si putin arsa prin parti, dar doar putin si inca un lucru, sa stai tot timpul cu ochii pe ea din clipa ce ai pus-o pe aragaz sa ai grija sa nu se arda
p.s. 1 o poti stropi si cu un pic de ceai rece dupa care o lasi sa se usuce(adica no mai atingi pana ce nu e gata sa nu se rupa) cat despre ceai de preferat o culoare maronie mai inchisa
p.s. 2 imi place poza ta de unde ai furat-o?laughing

| Denis777 explică:

Parca pusesem o imagine mare la mess si a aparut decat astalaughing