| HappySadness a întrebat:

Cum ii chemau pe membrii formatiei Beatles?
Funditawinking

Răspuns Câştigător
| LoLo a răspuns:

Buna!
John Lennon (vocal, chitară ritmică)
Paul McCartney (vocal, chitară bas)
George Harrison (chitară solo)
Ringo Starr (baterie)
pa pawave

5 răspunsuri:
| bogdan_6209 a răspuns:

Jhon Winston, James Paul McCartney, George Harrison si Richard Starkey

| barbie19 a răspuns:

The Beatles a fost unul dintre grupurile a cărui muzică a fost cea mai influentă pentru era rock care a urmat. Grupul a fost alcătuit din John Lennon (vocal, chitară ritmică), Paul McCartney (vocal, chitară bas), George Harrison (chitară solo) și Ringo Starr (baterie). Ei au avut ca țintă generațiile de tineri rezultate de după al Doilea Război Mondial, în Anglia, SUA, etc. Fără dubiu, "The Beatles" este unul din cele mai faimoase și de succes grupuri în istoria muzicii rock, contorizând peste 1, 1 miliarde de discuri vândute în lumea întreagă.

| smarana a răspuns:

Membri
John Lennon
Paul McCartney
George Harrison
Ringo Starr funda?

| iulia96 a răspuns:

Ringo starr, john lennon, paul mc cartney si george harrison