| sara2523 a întrebat:

Cum il poti face pe un baiat sa-si dea seama ca o fata nu e potrivita pentru el?(Intrebarea poate parea ciudata).

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cu argumente serioase si logica. Nu ajuta jignirile, daca o faci pitipoanca sau usuratica.

| sara2523 explică (pentru BiuL):

Era vorba de varul meu care e cu o fata...

| BiuL a răspuns (pentru sara2523):

Ok... si? II explici clar de ce nu e potrivita pentru el... nu pot sa-ti dau exemple daca nu cunosc fata sau nu stiu de ce nu o consideri tu ok pentru el.

| sara2523 explică (pentru BiuL):

Pentru ca e mai mare ca el cu multi ani...

| BiuL a răspuns (pentru sara2523):

Exaplica-i ca in general fetele se combina cu tipi mai mici decat ele pentru ca ii pot manipula, fetele respetive au mai mult experienta si logic asta e un plus pentru ele, iar in general baietii sunt wow se simt mandrii ca umbla cu o tipa mai mare si atunci trec mai usor peste unele chestii peste care nu ar trece in mod normal si ca vrea nu vrea, mai tarziu sau mai devreme, cam in toate cuplurile diferenta asta de varsta se vede. Explica-i frumos, calm, spune-i ca e posibil ca sa nu fie si cazul lui, dar ca il sfatuiesti sa fie atent pentru ca esti verisoara lui, tii la el si ii vrei binele, dar nu-i fa reprosuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul tau si-a gasit alta iubita, si arunca vrajeala ca nu esti potrivita pentru el.

| iSimo a răspuns:

Hm pai ai putea sa incepi sa te certi mai mult cu el, sa fii distanta, sa nu mai razi la glumele lui ..sau pur si simplu sa-i spui

| SaTaRRaL a răspuns:

Sunt baiat si daca o iubeste pe aceea fata nu prea ai cum sa il faci sa creada ca nu e potrivita sau daca o sa o faci prima data o sa iti strici tu relatia pe care o ai cu el...Dar daca doar o place nu o iubeste e mai simplu Iti spui opinia de ce nu e buna pentru el si fa-l sa creada ca asa e

| GigelFaraNumar a răspuns:

II dai un pumn in gură si ii zici direct happy