| CristinaLăvMucAnonim a întrebat:

Cum imi conving mama sau bunica sa imi cumpere un telefon cu touch-screen pentru ca mi-am luat un telefon nokia ciu lift acum 2 luni si merge greu. Cel mai eficient raspuns priemeste funda.

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Presupun că trebuie să le arăţi că meriţi. Dacă telefonul respectiv merge greu nu înseamnă că trebuie să-ţi cumpere unul nou sau unul cu touch screen. Vorbeşte-le cu calm. Poate asta o să fie "moş crăciunul " tău. Baftă!

3 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Le poti spune ca o sa fii cuminte, o sa faci treaba pe acasa, si ca o sa inveti.
Roaga-le frumos, din toata inima ta.
Nu te prefa. Spune-le ca iti doresti foarte mult acest cadou.
Nu cere multi bani de la ele, nu le raspunde, nu comenta.
Numai daca vei fi cuminte, ascultatoare iti vor lua telefon
Sa nu uitam si de bugetul lor.
Daca vrei cu touchscreen, ai grija!
Se poate strica de la butonat.

Bafta si o seara placuta:*

| Static a răspuns:

Touch-screen, nu-ti lua, este foarte sensibil, te sfatui sa nu iti iei, mai bine unul normal, sunt mai durabile si usor de utilizatwinking. Astea cu touch-screen se strica foarte repede, si li se zgarie foarte usor ecranulwinking.

| denisaa_3658 a răspuns:

sa invetii.note bune :*