| maiu a întrebat:

Cum imi dau seama ca ma place? ce simtome are un baiat indragostit?big grin

Răspuns Câştigător
| eu_stie_tot a răspuns:

Cred ca te pot ajuta eu, pentru ca si eu sunt indragostit. In primul rand se poarta frumos cu tine, iti ia apararea, se ofera sa te ajute, si nu prea se supara pe tine orice iai face. Apoi iti face complimente discret sau direct, si incearca sa petreaca cat mai mult timp cu tine. Iti arunca priviri fugare, incearca sa se imprieteneasca cu prietenii tai si sa stea cat mai aproape de tine. Acuma ca stii incearca sa vezi daca te place. Nu garantez ca o sa mearga pentru ca nu toti baietii sunt la fel. Asta fac eu. Daca baiatul e mai timid nu o sati spuna ca te place asa ca daca esti peste 50% sigur ca te place fa tu primul pas. Sfat: daca tu nu il placi nu profita de el.

46 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Simptome de febralaughing

| Pho3nix a răspuns:

Du-te cu el la doctor si vezi ce simptome are.
Sper sa nu fie gripa.

| Cryssy a răspuns:

Pai.simptomelaughing hai sa le zicem si asa daca vrei tu... atunci cand e cu tine clipeste foarte des, se uita in ochii tai si incearca sa iti atraga atentia, nu stiu... dar stiu cum iti dai seama... vorbeste cu el! si cum a zis si linutza, sa te uiti in ochii lui...

| Casiana a răspuns:

Te va privi intens...Va intra mereu in vorba cu tine...Va fi putin cam timid in prezenta ta... O sa iti dai seama...SUCCES,sper sa te placa cu adevarat!

| kitty_8919 a răspuns:

Daca te place va fi mai atent cu tine, te va privi intr-un mod special.

Răspuns utilizator avertizat
| zeitaana a răspuns:

Cel mai usor e sa te duci la el si sa ii spui ce simti.chiar daca poate nu te place tu stii ca ai incercat. un sfat: daca baiatul e un vagabond nu imi urma sfatul.doar daca baiatul e de treaba.
Alta varianta ar fi sa il pui pe un prieten de al lui sa vrbeasca cu el... sa aflii daca te place si daca baiatul te place atunci il pui pe acel prieten sa ii zica ca si tu il placiwinking.
eu am o situatie mai dificila imi place de un baiat cu 4 ani mai mare ca minesad el 16 ani iar eu am 12sad. si imi e frica sa fac ce te sfatuiesc acumapt ca dupa poate sa profite de minesad

| dianaBanana a răspuns:

... jucam un fle de ratele si vanatorii, si nu stiu cum s-a intamplat cand am aruncat ew mingea... el a cazut pe spate la PROPIU! adica mingea i-a venit in picioare si el sa rasturnat efectiv! nu s-a suparat, ba chiar a incercatsa dea vina pe el insa mereu ma tachineaza, ceea ce nu mi se pare rau ca si eu fac astadeji sunt topppiiittaaa dupa el si pune dese ori cad incerc sa vb cu el, dnd decat ana insa numi zice dnd daca vreau sa il bag in seama imi zice, eu ereeu ma joc cs, deci ma joc! {ma place?crying}

| timbucadrian a răspuns:

Pai... simptomele care leo avut si bunicu inainte de a murii.laughing adica... facea cucurigu ( ca si cococsii )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi iti zic eu... dupa experienta mea cand e pl tine incearca sa-ti atraga atentia facand tot felul de lucruri,, prostesti,,, mereu te audce in vorba... ce zici despre;;; poate stie ea(cand e cu alti)/...incearca sa-ti vina in ajutor; iti spune ce i se intampla.( asta in cazul baiatului cu care te intelegi bine si sunteti amici) in cazul celuilalt nu prea stiuh dar cred ca se intereseaza d tine si incearca sa se bage cu tine in seama...cauta sa fiein preajma ta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi, ce simptome are!
pai il doare stomacul, febra mare, scaune dese si moi, il doare capul, maseaua si nu are somn. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa zicem. poate ceva simtome de gripa si raceala.laughinglaughingdar acum serios:vorbeste mult cu tine, iti face complimente, vvorbeste mai frumos cu tine decat cu alte fete.si nu stiu acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, te va privi intens...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are febra laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cunoscut un tip, recent. imi pare timid sau nu ar vrea nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca simptomele pe care le simte cineva ca e indragostit se gandeste numai la persoana iubita si face toto pe dos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca ma place un baiat! se uita frumos la mine si vrb todeauna cu mine...si nu se supara din orice...care poate sa-mi zica exact daca ma place sa dea ad la id sabi_baschetbalista_ph1998_15

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are pofta de mancare si se gandeste mereu la o singura persoana...la tine bineinteles daca este indragostit de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate astea cu simptomele sunt doar prostii ( parerea mea ), unii baieti tin totul in ei si sunt atat de rusinosi incat nici nu vb cu tine de frica sa nu spuna ceva gresit, altii sunt directi si te intreaba, altii arata prin limbajul nonverbal, doar tu iti poti da seama de asta, si apoi lucrurile vor curge de la sine...mult succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa zic? mai intai sunt misto commurile am si eu aceleasi sugestii ca tine...numai una mai am sa zic...sa se inroseasca mult si des

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu... si eu caut raspunsuribig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa flu asta.azi cand o saruta p una s uita la mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu din greseala i-am dat cu pumnu' in fata si nu s-a suparat...worried
si cand ma vede, chiar daca ne intalnimde 5 ori pe ora intamplator imi zice "Buna!" si zambeste.si cu mine nu are tupeu sa vorbeasca ca si cu celelalte fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand iti ia apararea, iti zambeste frumos si dulce, se uita des la tine, mananca mai rar decat de obicei si se da pe langa tine. Sper ca te-am ajutat! Si mie mi se intampla la fel cu un baiat care eu il plac de vreo 3 ani desi el e cu 4 ani mai mare ca mine.Si nu stiu daca ma place ca se uita la mine frumos des si imi zambeste, imi ia apararea si vorbeste mereu cu mine, ma intreaba de fiecare data cate ceva ca sa intre in vorba cu mine si nu stiu sigur daca ma place... voi ce credeti? ma place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa il intrbi si gata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta incercam sa aflam multi dintre noi:::::::dar mai bine il intrebare p el soit uiti atent la el cand raspunde/...si dac il cun cat de cat iti poti da seama'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahaha, tare mai e persoana de mai jos de a sesizat toate simptomele unui baiat indragostitlaughing/ Eu sunt ceva mai maricica fata de majoritatea de aici probabil, am putin peste 20 de ani. La varsta adolescentei cam zboara hormoneii prin capul baietilor... nu stiu daca se poate numi dragoste ceea ce simt ei, ci pur si simplu atractie sexuala. Cum se uita dupa unele din voi se uita si dupa una cu fusta scurta pe strada. deci bafta la visat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand un baiat te place incearca sa vorbeasca cu tine, daca are nr. tau de telefon te suna de exemblu ca sa iti ceara tema si sa iti atraga atentia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar as fi si eu curioasa.ma inteleg bine cu un baiat da eu cred ca lui i place de mine dar nu sunt sigura...adica vb mereu pe mess chiar si afara si de obicei el nu prea saluta fetele dar pe mine ma salutat. incearca sa ma faca geloasa si multe chesti deastea...decurand mi-a spus ca a pus ochii pe o fata dar nu vrea sa imi spuna cine oare este posibil sa fiu eu? eu i-am spus fetele din orasul unde mi-a zis ca locuieste dar pe mine nu m-am pus?